Алгоритм підключення підприємства

до альтернативних джерел електроенергії

Альтернативні джерела електроенергії можуть забезпечувати електроенергією не тільки своє домогосподарство чи бізнес, а й дають можливість іншим підприємствам купляти її на загальному ринку електроенергії. 
КРОК 1. Звернутись до оператору ринку розподілу електроенергії з метою отримання вихідних даних щодо потужності ліній електропередач, до яких планується здійснити під'єднання. 
Цей фактор є визначальним перед прийняттям рішення про закупівлю відповідного обладнання.

КРОК 2. Після отримання відповідних вихідних даних необхідно здійснити вибір обладнання.

КРОК 3.  Розроблення технічних умов приєднання. 
На практиці технічні умови приєднання видають відповідні оператори ринку розподілу електричної енергії.  В технічних умовах приєднання визначаються всі характеризуючи особливості приєднання, порядок монтажу обладнання та приєднання до загальних ліній електропередач.

КРОК 4. Після монтажу, згідно технічних умов електрообладнання, приєднання до ліній електропередач необхідно підписати:
- з оператором системи розподілу — договір на приєднання генеруючої установки до електричних мереж;
- з постачальником електроенергії — договір на продаж електроенергії за зеленим тарифом.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Якщо генеруюча установка має потужність понад 1 МВт, необхідно отримати ліцензію на виробництво електроенергії від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
КРОК 5. Після завершення всіх робіт та встановлення обладнання, оператор системи розподілу проводить перевірку та введення генеруючої установки в експлуатацію.

КРОК 6. Звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг з заявою про встановлення зеленого тарифу, подати необхідні документи та дочекатися рішення комісії.



За матеріалами: biz.ligazakon.net